Besin Etiketi Analizi

Üretilen gıdaların besin değeri analizleri bazı ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygunluklarının kontrollerini sağlamaktadır. Yasal mevzuatlara uygun olması amacıyla EDGE, konusunda uzman çalışanları ile gıda türlerine göre besin etiketlerinde olması gereken tüm parametrelerin analizlerini modern ve en son teknolojik ekipman ve cihazları kullanarak tüm besin analizlerini gerçekleştirmektedir.

Besin etiketi gıdanın kimliğidir ve gıdayı tüketiciyle buluşturan araçların en önemlisidir. Tüketiciye gıdanın özellikleri, bileşimi, miktarı, mahafaza koşulları, menşe ülkesi, imalat veya üretim metodu, üretim ve son kullanma tarihleri açısından bilgi verir ve tüketicilerin beslenme, gereksinim ve ihtiyaçlarına göre seçim yapabilmesini sağlar.

Gıda işletmecisi zorunlu etiket bilgilerinin bulunmasından ve bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Etiketlerin beslenme ve sağlık beyanı içermesi için; gıdanın enerji ve besin değerlerinin miktarının mevzuata uygun bir şekilde bildirilmesi ve gıdanın beyan edilen değerleri karşılaması zorunludur. Bu mevzuatlarda yer alan enerji değeri; yağ, protein, karbonhidrat, şeker, lif, tuz miktarı tayinleri, kül miktarı tayini, sodyum, doymuş yağ asitleri, tekli doymamış yağ, çoklu doymamış yağ ve trans yağ içeriği analizleri gibi gıda türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Laboratuvarımızda gıda kapsamında taze ve kurutulmuş sebze ve meyveler, ambalajlı son ürünler, zeytin yağı ve diğer bitkisel yağlar, balık ve diğer su ürünleri, peynir, yoğurt ve diğer süt ürünleri, sucuk, salam, sosis gibi ileri işlem görmüş et ürünleri, unlu mamüller ve diğer fırıncılık ürünleri, restaurant, cafe, pastanelerde satışa sunulmuş menülerin besin değerleri çalışmaları yapılmaktadır.

Ayrıca kedi ve köpek gibi bir çok pet hayvan mamaları, büyük ve küçük baş hayvan yemleri, tüm kanatlı hayvan yemleri ve balık yemlerinin enerji, karbonhidrat, yağ, protein, kül, nem, selüloz, nişasta ve mineral analizleri gerçekleştirilmektedir.

 

Settings

Skins
Transitions
& More

UberMenu 3 is almost here!

This is a preview site for UberMenu 3.

Currently, UberMenu 2 is available for purchase - see the UberMenu 2 Demo.

UberMenu 3 will be a free upgrade for all UberMenu 2 customers - and existing customers currently get early access to version 3 in the Support Forum

Sign up for the SevenSpark Mailing List